Alexander František Zvrškovec

Alexander František Zvrškovec


podnikateľ

VZDELANIE

Stredná Vojenská škola Jana Žižku z Trocnova (VŠJŽ) s maturitou.
Ekonomická univerzita v Bratislave, v roku 1969 štúdium prerušil svojou emigráciou do zahraničia.


ŽIVOTOPIS

Po jednoročnom pobyte v Taliansku pokračoval v štúdiu na Vysokej škole ekonomickej v Linköpingu vo Švédsku. Po ukončení štúdia sa stal doktorandom so zameraním na organizáciu zdravotníctva. Neskôr prešiel špeciálnym vzdelaním pre vyšších štátnych úradníkov na Úrade pre racionalizáciu verejnej správy. Zúčastnil sa implementácie informačného systému pre riadenie a kontrolu verejnej správy už ako zamestnanec Úradu štátnej kontroly a racionalizácie v Štokholme. Následne sa stáva ekonomickým riaditeľom Úradu zahraničného obchodu Švédska.

Počas svojho pôsobenia vo verejnej správe investoval svoje prostriedky do patentov a inovácií, ktoré sa stali oblasťou jeho neskorších záujmov. Po odchode z verejnej správy pracoval ako výkonný riaditeľ spoločnosti NEMO-Q AB a spoločnosti TRADE DATA MANAGEMENT AB. Pre rozvoj jedného z vlastných patentov založil spoločnosť SEAFLY AB, pomocou ktorej začal podnikať aj na Slovensku po svojom návrate zo Švédska. Spoločne so Slovenskou sporiteľňou a Slovenskou poisťovňou založil investičnú spoločnosť IS DIVIDEND a.s., ktorá sa stala správcom desiatich privatizačných fondov na Slovensku. Od roku 1993 pôsobí ako prezident priemyselnej skupiny DIVIDEND GROUP, ktorej aktivity sú rozložené vo viacerých hospodárskych oblastiach ( www.dividend.sk ).

Okrem práce v hospodárskej oblasti sa aktívne venuje problematike histórie Slovanov a Slovákov. Aktívne podporuje výskum, ktorého cieľom je objasnenie historických udalostí bez názorovej manipulácie, či už náboženskej alebo národnostnej.

Je predsedom strany Prosperita Slovenska.

ZÁUJMY

pobyt pri vode, lyžovanie, volejbal a tenis 
Január 2006
SMER-SD 36.8%
ĽS-HZDS 13.3%
KDH 9.1%
SDKÚ-DS 11.1%
SMK 9.6%
SF 6.6%
SNS 5.2%
KSS 4%
HZD 2.2%
ANO 1.6%
 Zdroj: Štatistický úrad
Prečo by mali ísť občania Slovenska voliť?
Na základe čoho sa budete rozhodovať komu vo voľbách odovzdať svoj hlas?
 [ c ] 2006 Net & Web Services, s.r.o.