Jozef Sásik

Jozef Sásik


predseda SĽS

VZDELANIE

1973 - základná škola, Banská Bystrica
1973 - 1975 - Lesnícke odborné učilište v Banskej Štiavnici
1975 - 1978 Stredná lesnícka a technická škola v Banskej Štiavnici, ktorú skončil maturitnou skúškou v júni
1978 zapísal sa k štúdiu na Lesníckej fakulte Vysokej školy lesníckej a drevárskej vo Zvolene
1983 obhájil diplomovú prácu a absolvoval štátne skúšky

ŽIVOTOPIS

Po absolvovaní základnej vojenskej služby v Kadani okres Chomutov nastúpil v apríli roku 1984 do zamestnania u Lesoprojekt - Ústav pre hospodársku úpravu lesov vo Zvolene, kde vo funkcii vedúceho projektanta hospodárskej úpravy lesov pracuje podnes. V roku 1976 vstúpil do ilegálnej Slovenskej ľudovej strany, pričom od roku 1975 bol i členom rodinného spoločenstva tajnej rímskokatolíckej cirkvi v Banskej Štiavnici a Banskej Bystrici. Počas roku 1978 založil a riadil až do roku 1989 študentskú, mládežnícku, ľudácku organizáciu na Lesníckej fakulte Vysokej školy lesníckej a drevárskej vo Zvolene. Úlohou organizácie bolo podávať svedectvo o praktikách zločineckého komunistického režimu na Slovensku a jeho negatívneho dopadu na katolícku slovenskú mládež.

V rokoch 1988-89 sa aktívne zúčastnil na porážke totalitného režimu prácou v stredoslovenskej Verejnosti proti ná siliu. V decembri 1989 pod jeho vedením vyšla Slovenská ľudová strana z ilegality v Banskej Bystrici a dňa 15. apríla 1990 po fúzii s pobočkou SĽS obnovenou súčasne v Senci pod vedením Prof. Jozefa Prokopa sa zaregisrovala Slovenská ľudová strana na Ministerstve vnútra Slovenskej republiky, kde proklamovala, že je pokračovateľkou Slovenskej ľudovej strany, založenej v roku 1905 ružomberským rímskokatolíckym farárom Andrejom Hlinkom.
Ing. Jozef Sásik pracuje v súčasnosti vo výkonných orgánoch SĽS ako predseda Mestskej organizácie Banská Bystrica a predseda Slovenskej ľudovej strany.

Slovenská ľudová strana pod vedením Predsedníctva, ktorého je Ing. Jozef Sásik členom, sa aktívne zúčastňuje verejného politického života v Slovenskej republike na kresťanskom, národnom, sociálnom princípe. Oficiálnou straníckou a jeho doktrínou sú Písmo sväté Nového zákona, učenie Svätých a pápežské encykliky. Jeho cieľom je, aby SĽS zvíťazila v parlamentných voľbách a priviedla Slovákov k stavovskému Slovenskému štátu.
 
Máj 2006
SMER-SD 32%
SDKÚ-DS 11.4%
ĽS-HZDS 10.9%
SMK 10.8%
KDH 10.2%
SNS 9.2%
SF 6.2%
KSS 3.6%
ANO 1.5%
HZD 1.5%
 Zdroj: Štatistický úrad
Pôjdete voliť?
áno
ešte neviem
nie
Už viete koho budete voliť?
áno, jednoznačne
 25.09%
vyberám si medzi dvoma-troma stranami
 25.11%
rozhodnem sa tesne pred voľbami
 24.86%
nikoho, nikomu nedôverujem
 24.94%
Na základe čoho budete voliť?
podľa sympatie k lídrom
podľa programu
podľa činov v minulosti
volím menšie zlo
podľa odporúčania
Poznáte volebné programy politických strán?
áno, čítal som ich
poznám hlavné rozdiely
iba okrajovo
nepoznám
Prečo by mali ísť občania Slovenska voliť?
Na základe čoho sa budete rozhodovať komu vo voľbách odovzdať svoj hlas?
 [ c ] 2006 Net & Web Services, s.r.o.